Žemaičio tautybė - vos porai dienų

1/0
Teksto dydis:

Teisingumo ministerija pirmadienį paneigė, kad Antanui Kontrimui buvo leista pakeisti tautybę. Stipria barzda alaus statines ir gražuoles merginas kilnojantis žemaitis neilgai pasidžiaugė privilegija.

Telšiškis A.Kontrimas savaitgalį paskelbė gavęs Teisinių institucijų departamento prie Teisingumo ministerijos raštą, kuris jam leido pase įsirašyti tautybę, vietoj lietuvio - žemaitis.

A.Kontrimas, siekdamas pakeisti tautybę, kreipėsi į Telšių civilinės metrikacijos skyrių. Per šią instituciją žemaičio prašymas pasiekė Teisingumo ministeriją, kuri neva patenkino jo užgaidą.

A.Kontrimo atsiųstame laiške tvirtinama, kad jo vardas ir pavardė nebus keičiami, tik susigrąžinama, anot jo, trokštama žemaičių tautybė.

Tačiau netrukus žemaitį pasiekė žinia, kad Teisingumo ministerija neleido pakeisti tautybės.

Anot ministerijos atstovų, atsisakymas motyvuotas teisės aktų nuostatomis, kurios numato, kad tautybę pakeisti turi teisę tie asmenys, kurie pasirenka kitą, tačiau vieno iš tėvų ar senolių tautybę. Teisingumo ministerijos sekretorius dar gegužės 25 dieną patvirtino Civilinės metrikacijos skyriaus išvadą dėl atsisakymo pakeisti tautybę.

Teisingumo ministerija informacinį pranešimą siunčia tik tuo atveju, kai asmenims leidžiama pakeisti vardą, pavardę ar tautybę. Patvirtinus neigiamą išvadą, informacinis pranešimas A.Kontrimui neturėjo būti siunčiamas, tačiau įvykus techninei klaidai, pranešimas buvo išsiųstas.

Teisingumo ministerija atsiprašo už klaidą, tačiau A.Kontrimas žada savo teises ginti teisme.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko