Nelegali potencija

1/3
Teksto dydis:

Ką darote, kai kas nors ima pasakoti apie stebuklingą iš patikimų rankų pirktą papildą? Tinkantį viskam - svoriui mesti, energijai atgauti, imuninei sistemai ir gyvybingumui susigrąžinti. Net beviltiškai nulinkusiam vyro pasididžiavimui atgaivinti.

Esą ne chemija siūloma, o natūralus produktas! Vaistinėse tokių negausi! Kaip elgiatės - tikrinate informaciją internete? Tariatės su medikais? Pasižiūrite, ar patikimas platintojo veidas, ir tik tada mokate kelis šimtus litų? Pasakysiu garbingai - visi šie patikros būdai beveik vienodai nepatikimi!

Du trečdaliai medikų girs tradicinę mediciną - kitokios nepažįsta. Trys ketvirtadaliai bus įsipareigoję farmacininkams ir dainuos jų dainelę - išsigelbėjimas tik vaistinėje!

Internete greičiausiai rasite bendrovę, kurios pavadinimą suplukęs kartoja platintojas. Tačiau tas pavadinimas nesuteiks jums jokios garantijos, kad produktas - tikras.

Kas lieka? Tikrinti savo kailiu! Tai ir padariau. Juk siūloma ne bet kas - patikimas būdas vyrams atsikratyti lytinės negalios!

Postūmis į šią avantiūrą buvo laikraščiuose aptiktas skelbimas. Jis skambėjo komiškai ir žadino smalsumą: „Neatpažįstamai sustiprina potenciją. Poveikis greitas. Galima išsiųsti paštu. Vilnius, tel. 8 684 30 938“.

O savo ligų išrašą pardavėjui irgi reikės nusiųsti paštu? Ar magiška priemonė padeda ir tada, kai paciento biografijoje - pora lėtinių ligų, o širdis tabaluoja užlipus į trečiąjį aukštą?

Nusprendžiau suriesti, kad nieko nebepajėgia mano vyras, ir pradėjau eksperimentą. Pirmasis pokalbis su pardavėju įvyko telefonu.

- Mane sudomino jūsų prekė. Kas tai yra? - paklausiau juo atsiliepusio vyro.

- Kaip tik tai, ko reikia. Nieko geriau neišgalvosi. Tai ne chemija, o natūralūs preparatai. Stiprina organizmą.

- O kaip jie vadinami?

- Yra toks vyriškas dviejų ar trijų preparatų kompleksas. Kaina - nuo 230 iki 270 litų. Preparatai potencijai didinti.

- Kaina nemaža. O kaip dėl garantijų, kad jie tikrai padės?

- Dėl garantijų - viskas gerai. Vyrai iš mūsų ima pakartotinai. Turime nuolatinių klientų.

- Kokio amžiaus tie žmonės?

- Įvairiausio - nuo 25 iki 90 metų, - tarė pašnekovas, bet tuoj pat pasitaisė: - Iki 80-ties.

- Ar jūs dirbate kokioje nors medicinos įstaigoje?

- Esu pats sukūręs lietuvišką originalią sistemą, kaip didinti potenciją. Mes galime išgydyti visokias ligas.

Vyras neslėpė, kad gyvena Vilniuje, Savanorių prospekte. Iš pradžių pasiūlė pasimatyti prie tenykštės parduotuvės „Maxima“. Kai pasakiau, kad neturiu automobilio, pašnekovas pats pasisiūlė atvažiuoti į kavinę „Ambassador“ Gedimino prospekte. Su-pratau, kad važiuos bet kur, kad tik pirkčiau.

Smulkiai išsiklausinėjo, kaip atrodau, bet nesutiko nupasakoti savo išvaizdos. Manau, kiek baiminosi, ar ateisiu viena.

Prie stalelio kavinėje priėjo neaukšto ūgio kresnas pusamžis vyriškis. Prisėdo, įvertino mane žvilgsniu. Papildų traukti neskubėjo. Pasakiau savo vardą - beje, neišgalvotą. Jis irgi prisistatė - Rimas.

„Mano vyrui - 50 metų, bet jis pats tikrai neis pirkti tokių dalykų. Ir pas seksologą neis. Gal galėčiau nusipirkti iš jūsų ir bandyti jam įdėti į maistą?“ - pradėjau kalbą. Patikinau, kad niekada nieko neperku iš nepatikimų šaltinių. Bet atvejis esąs keblus - susijęs su vyrišku orumu. Aš tokius dalykus suprantu, todėl nenorėčiau savo vyro įžeisti.

Tačiau pati turiu būti tikra dėl papildų kokybės ir dėl pardavėjo kvalifikacijos. Rimas kiek pasimuistė ir patikino, esą galiu nesibaiminti - jis gydąs jau aštuonerius metus ir turįs patirties.

Nors pardavėjas buvo tvarkingai apsirengęs, nuo jo kiek dvokė šlapimu.

- Ar esate gydytojas, ar tik produkto platintojas? - paklausiau.

- Aš gydau nestandartiškai. Nepasitikiu oficialiąja medicina, kuri bruka chemiją.

- O kokia jūsų profesija? Klausiu apie medicininį išsilavinimą. Mano vyrui dažnai kyla arterinis kraujospūdis. Ar jūsų vaistai nepablogins jo sveikatos?

- Tada jam gal reikėtų vartoti tik antrąjį kompleksą, - mįslingai tarė „daktaras“. Savo profesijos Rimas atskleisti nesiteikė.

- Kas yra antrasis kompleksas?

Vyras apsižvalgė ir iš išsipūtusio juodo lagaminėlio ištraukė plastikinį buteliuką, ant kurio buvo užrašyta „Stalon“. Rimas neskubėjo man duoti jo į rankas. Pasiskundžiau, kad nieko negaliu iš toli įskaityti.

- Aš turiu instrukcijas - jose viskas parašyta, - patikino vyras. - Veikia puikiai. „Stalon“ - prancūzų, o „Tribulus terrestris“ - čekų“.

Dar pasiūlė trečiąjį buteliuką, pasakė, kad jis - iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Kaina - 20 litų. Tai buvo paprasčiausias cinkas, bet kurioje vaistinėje parduodamas maždaug už 11 litų.

Tada išsitraukė kelis popiergalius ir perskaitė: „Siūlome penkis populiariausius vyriško komplekso (VK) variantus potencijai ir visam organizmui neribotai stiprinti. Ilgai vartojant poveikis vis didėja. Įtraukiami vis galingesni preparatai. Siūlome realų potencijos stiprinimo būdą. Su tokiais preparatais galima išspręsti visas problemas be amžiaus skirtumo“.

- O jeigu tie stebuklingi preparatai pagaminti kokiame rūselyje prie Pabradės arba Rusijoje? Indelių plastikas labai prastos kokybės, - suabejojau.

Pasakiau, kad prieš pirkdama vis dėlto norėčiau sužinoti preparatų sudėtį. Be ceremonijų ištiesiau ranką į instrukcijas. Prie „Stalon“ buvo parašyta, kad į jį įeina jochimbių žievės ekstrakto, ženšenio ir imbiero šaknų, linolio rūgšties.

Kad jis padeda įveikti pervargimą, sustiprina seksualinius pojūčius ir pradeda veikti po pusantros valandos.

Nesibaigiantys mano klausimai pardavėją ėmė akivaizdžiai nervinti. Jis davė suprasti, kad turiu liautis aiškintis detales ir pagaliau pirkti produktą. Jis veikiąs gerai ir esąs nebrangus.

- Jūs galite neabejoti - aš gydau ir vėžį, ir kraujospūdį, ir potencijos sutrikimus, - irzliai tarė Rimas.

Vyras mėgino atsiimti instrukcijas, bet pašokau ir pabėgau su visais lapais. Išeinantį iš kavinės vyrų potencijos kėlėją Rimą nufotografavo mano kolega. Nuėjau į Vilniuje, Kalvarijų gatvėje, įsikūrusią bendrovę „Vision“, platinančią maisto papildus, medicininės paskirties produktus ir kosmetiką. Tarp vitrinoje išrikiuotų indelių aptikau ir papildą „Stalon“. Produktą tokiu pavadinimu man mėgino įsiūlyti vyriškis per skelbimą laikraštyje. „Tribulus terestris“ tarp jų nemačiau.

Vitrinoje buvo išdėliota pora dešimčių indelių su kitokiais pavadinimais. Jie skirti organizmui valyti, moterų kritinėms dienoms palengvinti, stresui mažinti, imuninei sistemai stiprinti.

- Ar galėčiau nusipirkti kurį nors papildą?

- Įsigyti gali tik platintojai, pasirašę kontraktą, - mandagiai paaiškino darbuotoja. - Jei perkate sau, privalote įsigyti mažiausiai aštuonis produktus.

Užmečiau akį į kainininką ant prekystalio. Aštuonių produktų kaina - apie 390 litų. Darbuotoja paaiškino, kad platintojai pardavinėja brangiau.

- Bet nelabai išmanau, kurie man tiktų, o kurie - ne.

- Turime produktų katalogą su aprašymais. Knygelę reikia pirkti atskirai.

Paskaitinėti man davė. Išsinešti būtų nepavykę. Nusipirkau. Kaina - 5,90 lito. Tiesa, knygelės irgi neturėjau teisės pirkti savo vardu, kol netapau platintoja ir negavau numerio. Darbuotoja padarė man paslaugą ir pardavė ją kitos platintojos - Ingos Ivanovnos Krukauskienės - vardu. Davė ir čekį už pirkinį.

- Ar mano mama galėtų tapti platintoja? Kaip tik išėjo į pensiją ir neturi ko veikti, - melavau toliau.

- Žinoma, gali.

- O kokie reikalavimai platintojui?

- Jokių. Pasirašyti sutartį ir įsigyti produktų už atitinkamą sumą.

Man tuojau pat padavė sutartį. Kitoje lapo pusėje buvo aiškinami tik piniginiai platintojo įsipareigojimai bendrovei. Apie platintojo kvalifikaciją - nė žodžio.

- Bet mano mama žioploka. O kaip ji paaiškins iš jos perkantiems žmonėms medicininius terminus arba dėl rizikos? Juk reikia atsižvelgti į ligas, kuriomis žmogus serga.

- Tai tada ji negali platinti, - logišką išvadą padarė darbuotoja.

- O kas vertina „Vision“ platintojų sugebėjimus?

- Niekas, - kiek sutriko moteris. - Bet vaistinėje irgi niekas neklausinėja, kokiomis ligomis sergate, kai prašote nereceptinio vaisto. Vaistininkė nesugebėtų to padaryti, kai laukia dešimties žmonių eilė. Kas serga, pats žino, kas jam kenkia.

- Tai gal galiu užsirašyti į priėmimą pas gydytoją jūsų būstinėje ir pasikonsultuoti su juo, ką man geriau pirkti?

- Gydytojo šiuo metu neturime. Prieš kiek laiko dirbo viena onkologė, bet dabar konsultacijos nevyksta.

Liko pačiai studijuoti galimą papildo „Stalon“ žalą. Šalia paveikslėlio buvo parašyta tai, dėl ko nebuvo įspėjęs gatvės platintojas. Kad, vartojant preparatą ilgesnį laiką didesnėmis dozėmis, gali padidėti nervingumas, atsirasti migrena, galvos svaigimas, pilvo skausmai, pykinimas, vėmimas, tachikardija, viduriavimas. Tekste radau nesuprantamą frazę - negalima vartoti su adrenomimetikais.

- Kas yra adrenomimetikai? - pasiteiravau darbuotojos.

- Nežinau, - nuoširdžiai prisipažino moteris.

Prie kito mane sudominusio papildo - „Passilat“ - tekste irgi akimirksniu radau trūkumų. Papildas - stresui palengvinti. Į jį įeina nemažai B grupės vitaminų. Daugelis gydytojų kategoriškai nerekomenduoja jų onkologiniams ligoniams. Tačiau aiškinamajame tekste apie tai net neužsiminta.

- Neatrodo labai patikima. Apie onkologines ligas net neužsiminta, - leidau sau pakomentuoti.

- Tai ne vaistai - tik papildai. Lietuvoje esame vienintelė oficialiai registruota kompanija. Visi mūsų platinami papildai registruoti Mitybos centre, - aiškino darbuotoja.

Kiek sunerimusi ji užrašė man žinomos fotografės Eglės Mėlinauskienės pavardę.

- Sirgo onkologine liga, bet „Vision“ papildų vartoti nebijo, - paaiškino.

Darbuotojos garbei turiu pasakyti, kad ji buvo itin mandagi, geranoriška ir stengėsi suteikti kuo daugiau informacijos. Bet padėti iš esmės negalėjo - juk konsultanto mediko „Vision“ Vilniaus būstinė nesamdo.

„Partizaniniai“ papildai - pavojus širdžiai

- Gydytojau, ar pavojinga mėgėjiškai gydyti potencijos sutrikimus?

- Be gydytojo priežiūros lytinį pajėgumą mėginantys padidinti vyresnio amžiaus vyrai smarkiai rizikuoja. Net tada, kai vartoja legaliai platinamus papildus. Jiems gali sutrikti širdies ritmas, ištikti tachikardijos (smarkaus širdies plakimo) priepuolis, pavojingai nukristi kraujospūdis.

Esu turėjęs pacientų, kurie nukentėjo net nuo per televiziją reklamuojamų medicininės paskirties produktų. Jie manė, kad tai - vaistai, ir smarkiai užleido ligą. Ką jau kalbėti apie gatvėse platinamus papildus.

- Ar esate girdėjęs apie „Tribulus terrestris“, kurį man atnešė vyriškis, pasiskelbęs laikraštyje? Sakė, kad preparatas - čekų gamybos.

- Tribulus terrestris yra augalas, naudojamas medicininės paskirties produktams gaminti. Produktai su šio augalo ekstraktu potenciją veikia netiesiogiai. Lietuvos rinkoje yra tik vienas firminis gaminys iš Tribulus terrestris - tribestanas. Jį gamina bulgarų farmacijos bendrovė „Sopharma“. Lietuvoje jai atstovauja bendrovė „Corpus medica“.

Visa kita - „partizaniniu“ būdu platinami gaminiai. Pasaulyje vaistinių augalų labai daug. Taip pat - ir gamintojų. Tačiau jei ryžtiesi vartoti nežinomo gamintojo, ypač iš menkai išsivysčiusios šalies, papildus, privalai žinoti, kad rizikuoji.

- Kokia ta rizika?

- Negali būti tikras, kiek gamintojas į produktą įdėjo veikliosios medžiagos. Gal ten jos labai mažai. Neaišku, kiek ir kokių pagalbinių medžiagų ir konservantų esama produkte. Trečiojo pasaulio šalys stengiasi gaminti kuo pigiau. Pigumas - nepatikimo gamintojo bruožas.

Vartojant neaiškios kilmės produktą didelė tikimybė sulaukti alerginės reakcijos. Neaiškūs konservantai gali turėti kancerogeninį poveikį ir sukelti vėžį. Produkte gali būti saldiklių, kurie netinka diabetikams. Gali būti bet ko, dėl ko vartotojas nebus įspėtas.

Palto neieškok dešrų krautuvėje

- Ar jūsų vaistinėje galiu nusipirkti „Stalon“ ir „Tribulus terrestris“? - pasiteiravau sostinės vaistinėje Vilniaus gatvėje.

Vaistininkė Rasa ir prekybos salės darbuotoja Daiva iškalbingai susižvalgė. Savo reakcijos specialistės komentuoti nenorėjo.

Po ilgų įkalbinėjimų jos paaiškino, kad vaistinėse mano minėti produktai nepardavinėjami. Paprašytos komentaro, ilgai derino su vadovybe. Tarsi būčiau paklaususi, ar vaistinėje nerengiamas valstybinis perversmas.

- Aš esu prieš šarlatanus ir patarčiau žmonėms jų vengti. Didelės dalies Lietuvoje siūlomų maisto papildų ir medicininės paskirties produktų vaistinėse pirkėjai neras. Jais prekiaujama per platintojus, - sakė R.Žvirgždienė.

- Bet jei tai legalus būdas?

- Platintojui nekeliama jokių reikalavimų. Už pinigus bet kuris norintis gali gauti tiek papildų, kiek pajėgia įpirkti.

Atlaidžiau reaguoju, kai taip platinami kosmetikos gaminiai. Netikiu, kad specialaus išsilavinimo neturintis žmogus galėtų tinkamai parinkti pacientui maisto papildą ar medicininės paskirties produktą.

Platintojas pūs miglą klientui į akis, kad gautų pelno bet kokia kaina. Visai nesvarbu, kad papildų prisipirkęs žmogus rizikuoja patirti šalutinį poveikį.

- Koks tas šalutinis poveikis?

- Papildas gali blogai derėti su kitais vartojamais vaistais. Pavyzdžiui, reaguoti net į visai, atrodytų, nekaltą žolinį preparatą nemigai gydyti. Gali paveikti kepenis ir kasą, sutrikdyti virškinimo sistemą, sukelti neprognozuojamą alerginę reakciją.

Papildų poveikis - ilgalaikis. Nepageidautini padariniai gali išryškėti gerokai vėliau. Žmogus gali net nesusieti, kad juos sukėlė anksčiau vartotas jam netinkamas papildas ar medicininės paskirties produktas.

- Kodėl žmonės vis nepasimoko?

- Akių dūmimo banga jau beveik praėjusi, nes gyventojai yra labiau išsilavinę ir sąmoningesni. Reikėtų laikytis paprastos logikos: palto niekas neina pirkti į dešrų parduotuvę. O maisto papildus ir medicininės paskirties produktus menkesnio išsilavinimo žmonės sutinka pirkti bet kur - kavinėje, tarpuvartėje, bute, gatvėje.

Turiu ne Vilniuje gyvenančią draugę mokytoją, kuri iš visos širdies tiki stebuklinga nelegaliai platinamų produktų galia. Mažų miestelių gyventojai bėga pas kaimynus skolintis 200 litų, nors jų vaikai sėdi nevalgę.

- Kuo pranašesnis pirkimas vaistinėje?

- Vaistinėje žmogus gauna išsamią informaciją. Reikalavimai informaciniam lapeliui vis didėja. Iš jo pirkėjas sužino apie galimą šalutinį produkto poveikį, nepageidautinus reiškinius ir yra perspėjamas dėl rizikos. Viskas, kas pardavinėjama vaistinėse, yra tikrinta pertikrinta ir sertifikuota.

Kavinėje papildų nepirktų

Su fotografe E.Mėlinauskiene, ištvėrusia onkologinę ligą, pokalbis buvo atviras.

- Kaip sužinojote apie „Vision“ papildus ir kaip ryžotės juos vartoti? Šios savaitės „detektyvas“ mane įtikino, kad nekritiškas žmogus per platintojus gali prisipirkti visokio šlamšto.

- Esu labai atsargi. Pažįstama mane įkalbinėjo gal porą metų. Konsultavausi su daugybe medikų, net Maskvoje. Mėginau atsargiai, mažomis dozėmis.

Papildai - nei maistas, nei vaistas. Didžioji gydytojų dalis jų poveikį neigia. Ypač papirkti farmacininkų. Kiti iš įsitikinimo įsikibę laikosi tradicinės medicinos, kol suserga patys arba artimi jų giminės.

- Ką jūs vartojote ir koks rezultatas?

- Pradėjau nuo organizmo valymo. Vėliau vartojau ir kitokių. Rezultatai labai geri. Ypač pajutau, kai prieš pusantrų metų rengiausi jau ne onkologinei operacijai. Papildai padėjo atsigauti švitinimo nualintiems audiniams. Dabar juos vartoja visa šeima.

- Ar drįstumėte juos rekomenduoti kitiems žmonėms?

- Bendrauju su daugeliu sergančių moterų. Savo akimis mačiau, kaip moterys nepajėgia atlaikyti švitinimo, o nuo „Vision“ papildų jų būklė labai pagerėja.

- Pirmasis įspūdis pas juos apsilankius - visai ne toks.

- Papildai ten - geri, o vadyba - beviltiška. Pririnkta nekvalifikuotų žmonių, kurie gadina gerą idėją.

- Ar pirktumėte papildą kavinėje arba perskaičiusi skelbimą laikraštyje?

- Niekada.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko