A.Kubilius į premjerus - užtikrinta persvara (video, papildyta 15 val. 27 min.)

1/1
Teksto dydis:

Ketvirtadienį Seimas valdančiosios

centro dešinės koalicijos lyderį Andrių Kubilių patvirtino naujuoju premjeru. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderį palaikė 89 parlamentarai, „prieš“ balsavo 27 Seimo nariai, susilaikė 16. Žiūrėkite reportažą.

Premjeras išrinktas atviru balsavimu,

nes Seimas nepritarė „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos siūlymui balsuoti slaptai.

Svarstydami A.Kubiliaus kandidatūrą Seime valdančiosios daugumos atstovai liaupsino kandidato asmenybę ir akcentavo jo žmogiškąją pusę, o opozicija kibo prie Krizės įveikimo plano, tačiau pačiam konservatorių lyderiui didelių priekaištų neturėjo.

„Iš tiesų įdomi diena, nors kartu ir jau pažįstama. Tikrai laukia dideli darbai ir didžiulė atsakomybė ir tiesiog laiko svarstyti savo jausmus nelabai jau ir yra“, - po balsavimo žurnalistams sakė A.Kubilius.

Paklaustas, kaip ilgai tikisi išsilaikyti Vyriausybės vadovo poste, A.Kubilius atsakė besitikįs, jog jo vadovaujamam ministrų kabinetui pavyks dirbti visą ketverių metų kadenciją, tačiau čia pat suskubo pasitikslinti: „Pagal Konstituciją, po prezidento rinkimų Vyriausybė turės grąžinti savo įgaliojimus, bet aš tikiuosi, kad ir toliau Permainų koalicija tęs savo darbą kartu su išrinktu naujuoju prezidentu“.

Dabar prezidento pareigas einančio Valdo Adamkaus kadencija baigsis kitų metų liepą.

A.Kubilius neatskleidė, ar pateiks šalies vadovui ir prieštaravimų sulaukiančią Tautos prisikėlimo partijos siūlomą Neringos vicemero Arūno Burkšo kandidatūrą į aplinkos ministrus.

„Aptarsiu su prezidentu visas problemas, kurios dar yra likusios“, - sakė A.Kubilius.

Seimo pritarimą gavęs A.Kubilius ketvirtadienio popietę ketina pateikti šalies vadovui būsimo ministrų kabineto narių kandidatūras.

Už A.Kubiliaus kandidatūrą balsavo valdančiosios frakcijos - TS-LKD, Tautos prisikėlimo partijos, Liberalų sąjūdžio bei Liberalų ir centro sąjungos. Kandidatūrą parėmė ir Seimo mišrios grupės nariai bei dauguma opozicinės Darbo partijos frakcijos atstovų.

Prieš kandidatūrą balsavo arba susilaikė opozicinės Socialdemokratų bei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos.

Buvo išsakytas pasiūlymas balsuoti slaptai, tačiau jo parlamentarai nepalaikė. Už tokį balsavimą pasisakė 30, prieš buvo 86 parlamentarai, 15 susilaikė.

Pagal Konstituciją, ministrą pirmininką skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

Prezidentas V.Adamkus daugiausiai vietų parlamente turinčios TS-LDK lyderio A.Kubiliaus kandidatūrą Seimui pateikė antradienį.

Ne vėliau kaip per 15 dienų nuo paskyrimo premjeras pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę ir pateikia svarstyti jos programą.

15-asis ministrų kabinetas pradės dirbti, kai Seimas pritars Vyriausybės programai ir prisieks ministrai. Juos premjero teikimu skiria ir atleidžia prezidentas.

Naują ministrų kabinetą formuoti ėmėsi keturios į Permainų koaliciją susibūrusios partijos - Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Tautos prisikėlimo partija, Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko