Vaikų rašytojas pamokymus slepia po tortais

1/1
Teksto dydis:

„Kai sugalvoju naujos istorijos herojų, suteikiu jam gyvūno bruožus, kuriuos papildau žmogiškais“, – prisipažino geriausios 2009 metų knygos vaikams autorius Kęstutis Kasparavičius.

Paklaustas, kam iš tiesų skirtos jo šmaikščios istorijos – mažiesiems skaitytojams ar jų tėveliams ir seneliams, 55 metų rašytojas tikino, kad neskirsto skaitytojų į vaikus ir nevaikus.

„Paveikslėlių knygelės žmogui patinka vaikystėje, paauglystėje jos atidedamos į šalį, o studentai vėl mielai jas varto. Pažįstu būrį suaugusiųjų, kurie visą gyvenimą domisi vaikiškomis knygomis. Aš pats – tarp jų“, – sakė dailininkas.

Labai nemėgsta moralų

Daugybę prizų pasaulyje pelniusiam K.Kasparavičiui antrus metus skiriamas geriausios metų knygos vaikams apdovanojimas ypač brangus. Mat jį teikia ne dailės ar knygų leidybos žinovai, o savo balsus iš visų Lietuvos kampelių siunčia patys vaikai.

Įdomiausia, kad jie balsuoja kaip tik už tokias knygas, kurias, pavadinę „visiška nesąmone“, prieš gerą dešimtmetį atsisakė leisti dvi solidžios Lietuvos leidyklos. Tik nedidelė leidyklėlė „Nieko rimto“ surizikavo.

„Prisimenu, kad vaikystėje nemėgau pamokymų. Tyčia viską stengdavausi daryti atvirkščiai. Todėl ir savo istorijose bet kokį moralą stengiuosi paslėpti po tortų kalnais“, – šypsojosi K.Kasparavičius.

Šiemet apdovanojimą pelniusi jo knyga „Kiškis Morkus Didysis“ iš tiesų pilna tortų ir pyragų, kuriais susivilioja pagrindinis herojus. „Jaunystėje visai nemėgau saldumynų, o dabar negaliu atsispirti“, – prisipažino K.Kasparavičius.

Sunkiausia – būti savimi

Rašytojas pats kepa obuolių pyragą, tačiau populiarių receptų knygų neplanuoja rašyti. Pasak jo, pagrindinė knygos „Kiškis Morkus Didysis“ idėja – ne sveiko maisto propaganda, o būtinybė išlikti savimi.

Tai nėra lengva net suaugusiesiems, o ką jau kalbėti apie vaikus, kurie ir per televiziją, ir darželyje, ir mokykloje spaudžiami nuolat varžytis, stengtis būti patys madingiausi ir protingiausi.

Gyvenime pilna nuotykių

K.Kasparavičiaus knygos – akivaizdus liudijimas, kad kasdieniame gyvenime nuotykių ir magijos nė kiek ne mažiau nei burtininkų mokykloje.

Ir pačiam K.Kasparavičiui jos atskleidė nemažai paslapčių apie jį patį. Štai jau dvejus metus jis mielai keliauja po Lietuvą, pristatydamas savo knygas skaitytojams ir piešdamas kartu su jais.

„Tos kelionės ir akcijos atima daug laiko, tačiau man tai labai patinka“, – sakė dailininkas, įsitikinęs, kad bendravimas su publika jam padeda būti savimi.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko