Lenkijos Suvalkų mieste atidaryta Lietuvos vardo 1000-mečio gatvė (nuotraukos)

1/13
Teksto dydis:

Artėjant lapkričio mėnesį vyksiantiems Suvalkų miesto (Lenkija) vietos savivaldos rinkimams, vietos politikai neabejotinai užsitikrino čia gyvenančios lietuvių bendruomenės paramą - antradienį šiame mieste iškilmingai atidaryta Lietuvos vardo tūkstantmečio gatvė.

Tai - neabejotinai didelis Lietuvos diplomatų Lenkijoje, ypač konsulo Seinuose dr. Liudviko Milašiaus, nuopelnas.

Tą pabrėžė ne tik gatvės atidarymo iškilmėse kalbėję Lietuvos Seimo atstovai, bet ir Lenkijos parlamento nariai, Palenkės vaivadijos, Suvalkų miesto vadovai, su Suvalkais besigiminiuojančių Alytaus ir Marijampolės miestų merai, Suvalkų šv.Kazimiero Karalaičio parapijos klebonas,

palaiminęs ne tik naujosios gatvės grindinį, bet ir iškilmių dalyvius.

Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės Irenos Degutienės sveikinimą perskaitė mūsų šalies Seimo narys Jonas Liesys.

Beveik 800 metrų naujai nutiesta kelio atkarpa sujungė dvi vienas svarbiausių šio miesto gatvių - generolo K.Pulaskio ir Rėjaus.

Abi šios gatvės - gerai žinomos kaimyninės šalies miestą lankantiems lietuviams: generolo K.Pulaskio gatve vilkikai iš Lietuvos, atvykdami nuo Kalvarijos pasienio kontrolės posto, vyksta per Suvalkų miestą į Vakarų Europos valstybes, o Rėjaus gatve važiuojama į Šelmentą, kur yra slidinėjimo trasos ir žiemos sporto bazė, ypač mėgstami Lietuvos poilsiautojų.

Istorinį sprendimą - pavadinti Lenkijos miesto gatvę Lietuvos vardo garbei, Suvalkų miesto taryba priėmė 2009 metų birželio 26 dieną, miestui vadovaujant šviesios atminties prezidentui Juzefui Gajevskiui. Šių metų liepos 25 dieną viename iš Italijos kurortų staiga mirusio J.Gajevskio atminimas pagerbtas ir iškilmingos gatvės vardo suteikimo ceremonijos metu.

Antradienį iškilmėse kalbėjęs Suvalkų miesto prezidento pareigas einantis Vieslavas Stelmachas pabrėžė, kad Lietuvos vardo 1000-mečio gatvės pavadinimo suteikimas vienai iš naujų Suvalkų miesto gatvių įkūnija glaudų lenkų ir vietos lietuvių bendruomenės bei Lietuvos diplomatų bendradarbiavimą. Jis palinkėjo, kad ateityje tokių progų atsirastų tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje.

Lietuvos Respublikos konsulas Seinuose dr. L.Milašius pasidžiaugė ir padėkojo Suvalkų miesto vadovams, pavadindamas tokį jų istorinį žingsnį „protinga politika“.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko