Panevėžio gimdymo namuose gimė beveik 6 kg sveriantis kūdikis

1/6
Teksto dydis:

Panevėžio gimdymo namuose pasaulį išvydo neįprastai didelis naujagimis. Berniukas, kuriam tėvai ir dvi sesutės jau iš anksto buvo išrinkę Danieliaus vardą, vos gimęs svėrė 5 kg 964 g, o jo ūgis – 63 centimetrai. Iškart po gimimo didžiulis kūdikis sukėlė sąmyšį – tėčiui teko skubėti į namus didesnių rūbų, nes į kartu su kitu kraiteliu mamos į Gimdymo namus atsivežtus naujagimiams skirtus rūbelius jis netilpo.

Kovo 6 dieną gimęs Danielius – ilgai lauktas panevėžiečių Rasos ir Vitalijaus Orlovų pagrandukas. Draudimo bendrovėje dirbanti panevėžietė ir jos sutuoktinis apsaugos darbuotojas augina 13 ir 11 metų dukreles. Mergaitės labai laukė gimstant brolio. Kadangi besilaukiančiai trečio kūdikio 40-metei Kaune buvo atlikti išsamūs genetiniai tyrimai, šeima jau žinojo, kad gims berniukas. Jam vardą rinko visa šeima.

Dar besilaukiančiai R. Orlovai medikai per ultragarso aparatu atliekamas apžiūras sakė, kad ji nešioja itin didelį kūdikį. Po paskutinių tyrimų manyta, kad turėtų gimti maždaug 5 kilogramų svorio kūdikis. Tačiau po Cezario operacijos pasaulį išvydęs Danielius svėrė beveik kilogramu daugiau.

Neįprastai didelis naujagimis netilpo į rūbelius, kuriuos į gimdymo namus buvo atsivežusi R. Orlova. „Vienus velkam – per maži, kitus velkam – taip pat netelpa“, – pasakojo panevėžietė. Jos vyrui teko skubėti namo atvežti didesnių rūbelių. Dabar berniukas aprengtas 2-3 mėnesių kūdikiams skirtais rūbeliais.

Pasak Panevėžio gimdymo namų Akušerijos-Nėštumo patologijos skyriaus vedėjo Raimundo Petrausko, Danielius – sunkiausias Panevėžio gimdymo namuose gimęs naujagimis. Prieš porą metų čia yra gimęs maždaug 200 gramų lengvesnis kūdikis.

R. Orlovą su galiūnu naujagimiu Gimdymo namuose gydytojai nusprendė palaikyti ilgiau, nei paprastai. Nors ir mama, ir berniukas jaučiasi gerai, atliekami išsamūs jo sveikatos tyrimai.

Lietuvos rekordų knygoje užfiksuota sunkiausias naujagimis, svėręs 6,8 kilogramo. Gydytojo R. Petrausko teigimu, pastaraisiais metais Lietuvoje gimsta vis daugiau kūdikių, sveriančių daugiau nei 4 kilogramus.

Tačiau nemažai gimsta ir itin mažai sveriančių, silpnų naujagimių. Kartais dėl to kaltos ir pačios gimdyvės. Pavyzdžiui, nemaža dalis jų rūko per visą nėštumą, nekreipdamos dėmesio į visus perspėjimus apie nikotino daromą žalą dar negimusiam kūdikiui.

„Ar normalu, kad nuo pat ryto mums tenka vaikyti nėščiąsias, būriais rūkančias po Gimdymo namų langais?“ – retoriškai klausė viena panevėžietė naujagimių gydytoja. Viena atvažiavusi gimdyti rūkorė jai teisinosi nėštumo metu nemetusi rūkyti, nes taip patarusi jos ginekologė. „O po to tokios mamos klausinėja, kodėl toks silpnas ar ligotas kūdikis joms gimė“, – neslėpė pasipiktinimo neatsakingu moterų elgesiu gydytoja neonatologė.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko