Rokiškėnų filme apie emigraciją – intymios scenos ir lietuviškas humoras

1/27
Teksto dydis:

Bendraklasiai, pažįstami, kolegos – visi išvažiuoja iš Lietuvos. „Giminaičiai išvažiavę į Didžiąją Britaniją, Ameriką. Pasiilgstu jų. Skaudu, kad jie emigruoja. Norime, kad žmonės nevažiuotų iš Lietuvos, kad ieškotų darbo čia. Nėra Lietuvoje taip blogai“, - sakė ISM ekonomikos ketvirtakursė Vaida Kanopaitė. Ji – naujo lietuviško filmo „Emigrantai“ prodiuserė ir viena iš aktorių.

Iš savo kišenės susukę filmą, Rokiškio jaunimo teatro aktoriai su režisieriumi Justinu Krisiūnu (30 m.) priešakyje nori, kad lietuviai susimąstytų. „Nežinau, ar po filmo emigrantai ims grįžti. Bet tegu bent pagalvoja apie tai“, - sakė rokiškėnė.

Apie pusantros valandos trunkanti juosta pasakos šeimos istoriją. Neradę darbo Lietuvoje, tėvai pareiškia savo dukroms, kad visa šeima išvažiuoja gyventi į Londoną. Viena duktė labai nori, o kita – ne. Ji bando priešintis. „Tai bus drama. Žiūrovai bus sugraudinti“, - žadėjo V. Kanopaitė.

Bus ir meilės istorija, daug humoro, net intymių scenų.

Epizodinius vaidmenis filme atlieka ir žinomi aktoriai – Džiugas Siaurusaitis, Larisa Kalpokaitė, Aurimas ir Inga Žviniai, Giedrius Viduolis. „Jie džiaugėsi, kai pakvietėme juos filmuotis. Suprato, kad neturime, iš ko jiems mokėti, honorarų neprašė“, - kalbėjo prodiuserė. Rokiškio jaunimo teatro aktoriai taip pat dirbo be atlygio.

Filmo pradžia – spektaklis

Filmo režisierius ir scenarijaus autorius J. Krisiūnas yra baigęs režisūros studijas Klaipėdos universitete. Rokiškyje su jaunimo teatru 7 metus kuria spektaklius.

Naujojo filmo „Emigrantai“ istorija taip pat prasideda teatro scenoje. Pirmiausia buvo pastatytas spektaklis, 9 kartus salės buvo pilnos žiūrovų. Turint galvoje, kad Rokiškyje gyvena mažiau nei 20 tūkst. gyventojų, jauniesiems aktoriams tai kėlė entuziazmą. Režisierius ėmėsi filmo idėjos.

Rugpjūtį pagal spektaklio scenarijų komanda pradėjo filmavimą. Paskutinės scenos įamžintos pirmosiomis spalio dienomis. Šiuo metu filmas montuojamas. „Rokiškyje žmonės labai laukia šito filmo“, - neabejojo filmo prodiuserė.

Filmą komanda norėtų rodyti Lietuvos kino teatruose ir lietuvių bendruomenėse užsienyje – Anglijoje, Airijoje, kitose šalyse.

Nekantraujantiems - kvietimas į Vilniuje įsikūrusį „Lėlės“ teatrą lapkričio 20 d., kur Rokiškio jaunimo teatras rodys spektaklį „Emigrantai“.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko