Vilniuje lankysis Azerbaidžano gynybos ministras

1/1
Teksto dydis:

Kitą savaitę Vilniuje su oficialiu vizitu lankysis Azerbaidžano gynybos ministras Safaras Abijevas.

Pirmadienį Azerbaidžano gynybos ministras generolas pulkininkas S. Abijevas susitiks su krašto apsaugos ministre Rasa

Juknevičiene.

Susitikime bus aptariami dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje, regioninio saugumo ir dalyvavimo tarptautinėse operacijose klausimai, bus atnaujintas Lietuvos ir Azerbaidžano gynybos ministerijų gynybinio bendradarbiavimo susitarimas, pirmą kartą

pasirašytas 2002 metais.

Vizito Lietuvoje metu Azerbaidžano gynybos ministras lankysis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, kur susitiks su ten studijuojančiais Azerbaidžano karininkais, taip pat lankysis Vilniuje veikiančiame Energetinio saugumo centre.

Azerbaidžano gynybos ministras gen. plk. S. Abijevas Lietuvoje lankosi jau trečią kartą. Prieš tai jis lankėsi 2002 ir 2004 metais. Lietuvos krašto apsaugos ministrai Baku lankėsi 2003 ir 2007 metais. Ministrė R. Juknevičienė su gen. plk. S. Abijevu yra susitikusi NATO viršūnių susitikime Stambule 2010 metais.

Lietuva su Azerbaidžanu karinėje srityje dvišaliu pagrindu daugiausia bendradarbiauja karinio mokymo srityje, taip pat su šia šalimi glaudžiai bendradarbiaujama plėtojant NATO ir ES santykius su Rytų partnerėmis saugumo ir gynybos srityje.

Azerbaidžano ir kitų Pietų Kaukazo šalių atstovai kviečiami dalyvauti Lietuvos karo akademijoje rengiamuose kursuose karininkams, karo medicinos kursuose. Lietuva remia Azerbaidžano karininkų studijas NATO Baltijos gynybos koledže Tartu, Estijoje.

Šalių kariniai ekspertai nuolat konsultuojasi standartizacijos, viešųjų ryšių, dalyvavimo tarptautinėse operacijose, kt. klausimais. Lietuva kviečia Azerbaidžano karininkus stebėti pratybų, vykstančių Lietuvoje. Lietuva Azerbaidžanui yra akreditavusi gynybos atašė, kuris reziduoja Gruzijoje.

Azerbaidžano gynybos ministro vizito programoje rugsėjo 18 d. planuojamas susitikimas su Seimo Pirmininke Irena Degutiene ir Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko