Pranešimas apie bombą išvaikė Klaipėdos savivaldybę

1/8
Teksto dydis:

Anoniminis pranešimas apie Klaipėdos savivaldybės patalpose neva padėtą sprogmenį prieš pat pietus sutrikdė specialistų darbą ir pašokdino uostamiesčio specialiąsias tarnybas - aptvėrę pastatą Liepų gatvėje gelbėtojai pagal operacijos „Skydas“ planą keturias valandas tikrino kabinetus, rūsius, palėpes. Prieš tai visi žmonės buvo evakuoti.

„Bendrojo pagalbos centro telefonu apie 11. val. 15 min. paskambinęs kažkoks žmogus pranešė, kad savivaldybės pastatas Liepų gatvėje yra užminuotas.  Po pusvalandžio atvykę gelbėtojai evakavo visus čia buvusius žmones. 

Mums pasakyta, kad po 15 val. galėsime grįžti į darbo vietas. Kai vertinu incidentą? Tokio dar nebuvo - niekas negrasino susprogdinti savivaldybės pastatų.  Pareigūnai veikia pagal iš anksto parengtą ekstremalių situacijų likvidavimo planą“, - pasakojo Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo departamento vadovas Liudvikas Dūda.

Liepų gatvės pastate įsikūrusios įvairios tarnybos, čia darbuojasi apie 200 savivaldybės specialistų. Vidurdienį prie pastato sustojo du priešgaisrinės apsaugos tarnybos automobiliai, aptvertos visos prieigos Kai į vidų įžengė išminuotojai ir kiti gelbėtojai, vyko pasitarimas dėl savivaldybės tarnautojų kvalifikacijos vertinimo - jį teko nutraukti.

Prieš pat pietų pertrauką daugelis darbuotojų jau buvo išsiskirstę iš kabinetų.  Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir jo pavaduotojai darbuojasi kitame Danės gatvėje esančiame senajame Rotušės pastate.

Vieni iš patalpų evakuoti specialistai tik gūžčiojo pečiais, kiti šypsojosi. L.Dūda sakė nežinąs ką ir galvoti: „Nemanau, kad anonimo skambutis susietas su kokiais nors savivaldybės sprendimais. Jeigu taip būtų, tai darbuotojai kiekvieną dieną šokinėtų nuo kėdžių.

Greičiausiai kokiam nors pokštininkui arba sutrikusios psichikos žmogui šovė į galvą paika mintis kažką pagąsdinti, sukelti sąmyšį.  Panašiai kvailioja grafitininkai - išteplioja pastatų sienas, o po to iš šalies stebi, kaip žmonės reaguos į jų šunybes - matyt jaučia kažkokį pasitenkiną“.

Liepų gatvėje prie aptverto pastato sukinėjosi ne tik iš savo kabinetų išprašyti darbuotojai, bet ir smalsuoliai.  Incidentas sudomino miesto centre slampinėjančius benamius. Vienas apskuręs vyriškis gyvai domėjosi viskuo, kad čia vyksta pastato - nuo pat pradžios mobiliuoju telefonu fotografavo „Aro“ pareigūnus, ugniagesius, evakuojamus žmones.

Kelias valandas patalpas tikrinę gelbėtojai jokių sprogmenų ten nerado. Operacija „Skydas“ dar nebaigta, tačiau Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (KAVPK) pareigūnai neabejoja, kad anonimo skambutis apie neva užminuotą savivaldybės pastatą buvo melagingas.

„Dėl šio incidento jau pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jau turime šokių tokių duomenų, kas galėjo sukelti sumaištį.  Tokius pokštininkus dažniausiai nustatome - jie stoja prieš teismą, jei tik nėra psichikos ligoniai“, - kalbėjo KAVPK atstovas spaudai Albinas Strumyla.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko