Pamaryje jaunuoliai įlūžo su visu automobiliu

1/1

Nelaimės

2013-01-25 22:28

Pamaryje jaunuoliai įlūžo su visu automobiliu

Teksto dydis:

Pramogos ant ledo Šilutės rajone dviem jaunuoliams baigėsi, kai jų automobilis „Audi“ įlūžo ir atsidūrė vandenyje. Šišgirių kaimo gyventojai teigia, kad pasivažinėjimas ant apsemtų laukų ledo, šiuo metu yra itin populiarus - jaunimas laksto lyg pašėlęs.

Liudininkai teigia, kad ketvirtadienio vakarą „Audi“ vairuotojui nepasisekė, nes jis nepastebėjo, kad ledas prieš jo automobilį yra labai trapus, dalis jo buvo tiesiog sušalęs sniegas.

Iš pradžių įlūžo automobilio galinė dalis. Kai vyrai pabandė ištraukti mašiną su visureigiu, įlūžo ir priekis. Mašina paskendo iki langų. Savininkas ėmė svarstyti, ar apsimokės remontuoti.

Mašiną ištraukti pavyko tik penktadienį po pietų. Šią operaciją stebėjo būrys žmonių, o aplink vis tiek zujo automobiliai - adrenalino mėgėjų didžiulė eketė ir garsiai traškantis ledas nesutrikdė.

Pamario gyventojai įspėja, kad norint išbandyti ledą automobiliu, reikia rinktis specialiai pažymėtą trasą. Šią savaitę ledo kelią, kuris tęsiasi apie 1,5 kilometro, gairėmis nužymėjo ir ledo storį išmatavo rusniškiai turizmo verslininkai Simas Knapkis, Raimondas Plikšnys ir dar du seniūnijos darbininkai.

„Garantuojame, kad trasoje, kurią pažymėjome, yra dvidešimt ir daugiau centimetrų ledo storis, jis saugus ir pėstiems, ir važiuotiems. Bet prašytume nuo paženklintos trajektorijos nenukrypti, kad neatsitiktų kokia bėda...“, - perspėjo trasos rengėjai.

„Tarp Rusnės ir Šilutės užlietomis pievomis pernykšte kelių kilometrų ilgio trasa važiuoti šiemet pavojingiau, nes tuščios ertmės po ledo danga didelės, jos atsirado ir plečiasi potvyniui slūgstant. Žymiai saugiau nuo Šyšos kaimo per užšalusią zoną važiuoti link Rupkalvių kaimo lentpjūvės iki jos vedančia vieškelio trajektorija. Kelio ribos gerai matyti, o įstrigus ištraukti mašiną nebūtų bėdos“, - kalba vietiniai žmonės.

Važiavimas ten, kur eismas yra draudžiamas, važiavimas nepaisant pastatytų įspėjamųjų ženklų arba važiavimas žinant, kad automobilis bus apsemtas, nėra staiga ir netikėtai nutikęs įvykis. Draudimo kompanijų ekspertai įspėja, kad važiuodamas per apsemtus ruožus vairuotojas pats prisiima riziką, todėl žala taip apgadinto automobilio savininkui nėra atlyginama.

Kai įkrenta į vandenį, automobilis patiria vandens smūgį. Į variklį įsiurbiamas ne oras, o vanduo, todėl jis užgęsta. Vėliau įvyksta trumpasis jungimas variklio valdymo bloke ir visoje elektros instaliacijoje. Greičiausiai vanduo į saloną sunkiasi pro durelių ir kėbulo jungtis. Tarp variklio ir salono įrengta pertvara, tačiau ji nėra sandari, todėl netrukdo vandeniui skverbtis į vidų.

Automobiliai universalo ir hečbeko kėbulu skęsta greičiau nei sedanai, mat pastarųjų galinė dalis mažiau pralaidi vandeniui.

Anot ekspertų, skendusio automobilio neįmanoma visiškai išdžiovinti. Oksiduojasi laidai, sugenda visa elektronikos sistema. Remontui tenka paaukoti solidžią pinigų sumą.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko

Rinkos pulsas

Žvejai parduotuvėse neranda privalomais tapusių smaigų

Žiemą ant ledo susirengę žvejai šiais metais gali sulaukti 200 litų baudos, jei neturės gelbėjimo smaigų. Tokios taisyklės įsigaliojo prieš kelias dienas, todėl smaigai kaipmat tapo deficitine preke. Jau artėjantį savaitgalį aplinkosaugininkai žada tikrinti, ar žvejai laikosi aplinkos ministro Valentino Mazuronio nustatytų taisyklių. Lipantys ant ledo privalo turėti smaigus: jei žmogus įlūžta, pasinaudodamas jais gali lengviau išsikapanoti iš eketės. Tiems, kurie smaigais nepasirūpins, gresia nuo 25 iki 200 litų bauda.

Eko

Potvynio zonoje - kvapą gniaužiantys viražai ant ledo

Ledo plynėmis tapusia potvynio zona pamaryje jau laksto automobiliai. Pirmi ledą išbandę vairuotojai neįlūžo, nesukėlė rizikos nei savo, nei gelbėtojų gyvybėms. „Tarp Rusnės ir Šilutės užlietomis pievomis pernykšte kelių kilometrų ilgio trasa važiuoti šiemet pavojingiau, nes tuščios ertmės po ledo danga didelės, jos atsirado ir plečiasi potvyniui slūgstant. Žymiai saugiau nuo Šyšos kaimo per užšalusią zoną važiuoti link Rupkalvių kaimo lentpjūvės iki jos vedančia vieškelio trajektorija. Kelio ribos gerai matyti, o įstrigus ištraukti mašiną nebūtų bėdos“, - kalba vietiniai žmonės.

Eko

Stintos Kuršių mariose įkalino poledinės žūklės mėgėjus

Jau kelinta diena Kuršių marios juoduoja nuo stintautojų - poledinės žūklės mėgėjų gausu ties 10-12-uoju kelio Smiltynė-Nida kilometrais. Tačiau dauguma žvejų per Kuršių marias nesikelia, o važiuoja tarptautinės keltų perkėlos ir Kairių karinio poligono link. Mat vykstant į Kuršių neriją tektų mokėti 40 litų už automobilių perkėlimą ir dar 20 litų ekologijos mokestį Alksnynės poste.

Eko

Kariams į vandens įkalintas sodybas tenka brautis per ledus

J. Vitkaus inžinerijos bataliono kariams antradienį pirmą kartą teko suteikti pagalbą pamaryje, potvynio zonoje atsidūrusiems gyventojams. Karine technika buvo gabenama maisto, vaistų, namų apyvokos reikmenų, septyni buitinių dujų balionai trisdešimčiai šeimų.

Naujienos

Patvinusio Nemuno pamokos vairuotojams kainuoja labai brangiai

Patvinęs Nemuno žemupys tebelaiko potvynio apsuptyje per septyniasdešimt sodybų, kuriose gyvena per du šimtus žmonių. Dauguma jų turi transporto priemones, tačiau susisiekimo problemos jiems dar ilgai gadins gyvenimą. Potvynio bangos ne kartą apvertė automobilius perkėloje į Rusnę, net traktoriai ne visada atlaiko vandens srovę ant platformų gabendami lengvuosius automobilius.

Eko

Ledo keliais į Kuršių marias jau lekia žvejų rogės

Dvi savaites – lyg koją įsikirtę. Nei valtimi nuplaukti, nei pėsčiomis ar rogėmis savo darbo vietas pasiekti. Tokią lemtį – be laimikių ir uždarbių - nuo gruodžio 7-osios iki gruodžio 21-osios pamario žvejams teko priimti kaip neginčytiną Aukščiausiojo direktyvą.